18 stycznia, 2023

Praca w call center jest nudna? Nie u nas!

Praca w call center niezmiennie kojarzy się z ciasnymi biurkami, wszechobecnym hałasem i wyścigiem szczurów, który potrafi zdemotywować najsilniejszych – my udowadniamy, że wcale tak nie musi być!

 

Stanowisko telefonicznego konsultanta i praca w obsłudze klienta obrosły wieloma mitami i skojarzeniami, przypominającymi sceny rodem z amerykańskich filmów i kreskówek. Kto z nas nie kojarzy obrazków, gdzie bezimienny pracownik, zamknięty w ciasnym pudełku zlewa się z szarą masą innych, takich samych postaci i, skazany na łaskę czy niełaskę przełożonego, wykonuje kolejne, równie monotonne zadania.

Korporacyjna anonimowość i bezduszność organizacji już dawno odeszły do lamusa, ustępując miejsca kulturze współpracy, rozwoju i integracji. Zamiast ciasnych biurek mamy miejsca sprzyjające twórczości i kreatywności. Bezosobowi przełożeni, nieliczący się z nikim, nie mają już czego szukać w młodych i ambitnych zespołach, dla których lider musi posiadać nie tylko wiedzę i autorytet, ale przede wszystkim empatię. Również nastawienie na ilość bez zwracania uwagi na jakość jest melodią przeszłości. Nowoczesne struktury kierują swój wzrok w stronę rozwoju i podnoszenia kompetencji pracowników, kładąc szczególny nacisk na wzmacnianie indywidualnych zdolności i umiejętności.

Jedną z najważniejszych zmian w zarządzaniu jest działanie w duchu H2H (human to human). Biznes to nie tylko strategie, cele, analizy i raporty. Firma to przede wszystkim tworzący ją ludzie, ze swoimi planami, marzeniami i potrzebami. Poznanie swoich pracowników, tego kim są, co kochają i jakie mają zainteresowanie, pozwala na wdrożenie odpowiednich strategii hr-owych i zaprojektowanie właściwych działań, służących podnoszeniu poziomu ich satysfakcji, a co za tym idzie zwiększania motywacji i zaangażowania w cele firmy.

Do działań takich zaliczyć możemy wszystkie spotkania i wydarzenia integracyjne, konkursy, zarówno sprzedażowe, jak i te niezwiązane bezpośrednio z wykonywanymi obowiązkami (np. konkursy sportowe czy kulinarne) oraz programy rozwojowe, wspierające podnoszenie umiejętności, zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Owocem prowadzonych przez nas projektów, związanych z doskonaleniem i odkrywaniem talentów wśród naszych pracowników, jest powstanie teledysku obrazującego cele i misję naszej firmy i pokazującego ją „od kuchni” – jak wygląda organizacja widziana oczami jej pracowników. Pomysł stworzenia takiego materiału wyszedł całkowicie niespodziewanie, a efekt końcowy zaskoczył nas samych.

Kiedy w maju 2022 roku Krystian, koordynator i lider zespołu sprzedażowego, opowiedział o swoim pomyśle stworzenia materiału o firmie, chyba nikt nie przypuszczał, że parę miesięcy później każdy już będzie nucił refren pod nosem. Choć pomysłodawcą projektu i autorem tekstu jest Krystian, nie udałoby się nam zrealizować planu, gdyby nie nasi pracownicy, którzy mocno zaangażowali się w tworzenie klipu – aktywnie uczestnicząc nie tylko w samej realizacji, ale przede wszystkim podając ogrom pomysłów i idei na kolejne sceny.

Z ogromną przyjemnością i dumą prezentujemy dzieło szerszej publiczności i mamy nadzieję, że tak jak i nam, przypadnie on Wam do gustu.
Kri Gum – Contact Sales (prod. MYLAP BEATS)

Serdecznie gratulujemy Krystianowi kreatywności i talentu i chcielibyśmy, abyście także i Wy mogli poznać trochę bliżej naszego artystę. Oto co sam o sobie mówi:

Hej! Nazywam się Krystian Gumulak, pisaniem tekstów i nagrywaniem wokali zajmuje się już od 10 lat.

Wszystko zaczęło się w gimnazjum, kiedy nauczycielka muzyki odkryła mój talent, co zaowocowało wygraną w szkolnym konkursie artystycznym (moim pierwszym publicznym wystąpieniem) i stworzeniem piosenki promocyjnej dla ówczesnej szkoły. Utwór był nagrywany w profesjonalnym studiu nagrań, więc dla młodego chłopaka było to niezwykłe doświadczenie.

Przez następne lata rozwijałem swoją pasję, nagrałem kilka klipów i poznałem osoby o podobnym profilu zainteresowań. Podróżując po Polsce miałem okazje odwiedzić przeróżne studia nagraniowe, także te należące do większych wytwórni muzycznych. W każdy projekt który realizowałem, starałem się wkładać całe serducho. Jakiś czas temu, wspólnie ze znajomym, założyliśmy profesjonalne studio nagrań w Krynicy Zdrój, co jeszcze bardziej przybliżyło nas do realizacji naszej pasji. Kilka miesięcy później, we wrześniu 2021 roku, udało nam się zorganizować w Krynicy niezwykłe wydarzenie – imprezę muzyczną pod tytułem RunTheTrap. Podczas debiutanckiego wystąpienia prezentowałem materiał koncertowy, który przygotowany został we współpracy z Kieleckim producentem g3ttoboy’em. Na wydarzenie sprzedanych zostało ponad 300 wejściówek i był to zdecydowanie mój pierwszy, równie duży, występ. Najbardziej cieszy mnie fakt, że zarówno impreza, jak i same występy raperów, spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, że kilka miesięcy później odbyła się edycja druga. Niestety, z powodu śmierci mojego dziadka, nie mogłem w niej uczestniczyć, ale postanowiłem, że będę dalej nagrywał muzykę i rozwijał się w tym co robię.

W trakcie ostatniego roku zdecydowanie dojrzałem artystycznie. Złapałem masę inspiracji, nagrałem wiele materiałów demo które zamieściłem na platformach streamingowych. Moją twórczość możecie znaleźć na YouTube czy Spotify, gdzie publikuję pod pseudonimem Kri Gum. Aktualnie pracuję nad kolejnym solowym materiałem, który chciałbym zaprezentować szerszej publiczności w roku 2023. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze Was zaskoczyć.

My wiemy, że nowy projekt Krystiana z pewnością będzie doskonały. Życzymy mu samych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich marzeń!


Grafika: https://www.abrilabril.pt/trabalho/trabalhadores-dos-call-centers-com-greves-no-natal-e-ano-novo

Zdjęcia: materiał własny Contact Sales

linkedin facebook instagram