Generowanie leadów

Generowanie leadów sprzedażowych b2b

Na rynku istnieje wiele dostępnych narzędzi pozyskiwania leadów drogą elektroniczną, często jednak jakość pozyskanych kontaktów, a co za tym idzie konwersja nie są współmierne do poniesionych kosztów.

Wykorzystując nowoczesne technologie, można niezwykle precyzyjnie kierować własny przekaz do osób i firm, które potencjalnie są zainteresowane danym produktem czy usługą lub które jeszcze nie są świadome potrzeby ich posiadania.

Co to jest lead

Standardowo lead sprzedażowy definiowany jest jako konsument – potencjalny klient (osoba lub firma), która jest w stanie kupić dany produkt lub usługę i ma na to określony budżet. W marketingu internetowym leadem określa się osobę, którą dobrowolnie pozostawiła swoje dane osobowe i kontaktowe na stronie lub zapisała się na newsletter.

 

Pozyskiwanie leadów sprzedażowych b2b

Generowanie leadów sprzedażowych b2b to proces zbierania wysokiej jakości danych kontaktowych, który polega na identyfikacji potencjalnych klientów, którzy sami są zainteresowani produktem lub usługą, zwiększając liczbę zapytań ofertowych. Kolejnym działaniem jest grupowanie pozyskanych leadów poprzez lejek sprzedażowy według różnych kryteriów tj. jak wiek, płeć, zamożność, zainteresowania oraz podjęcie działań które mają zachęcić Klienta do skorzystania z oferty, która musi odpowiadać na jego kluczowe pytania. W trakcie realizacji kompletnego procesu identyfikacyjnego należy dokładnie sprecyzować grupę docelową oraz utworzy trafny komunikat mający na celu przykucie uwagi. Ważne jest, aby Klient czuł że dostaje coś wartościowego, a w zamian wyrazi swoją gotowość do zakupu i powierzy Ci swoje dane. Najpopularniejsze metody lead generation to content marketing (wartościowe treści), social media, SEO, kampanie Google Ads, e-mail marketing i telemarketing.

Leady sprzedażowe pozyskane drogą telemarketingu dzięki profilowaniu do potrzeb zleceniodawcy zwykle przekładają się na wysoką skuteczność.

Proces zbierania leadów

Przed rozpoczęciem akcji pozyskiwania leadów sprzedażowych wspólnie z naszymi zleceniodawcami opracowujemy elementy niezbędne w pozyskiwaniu Klientów:

Pozyskane leady przekazujemy do działu sprzedaży

 

Szacowaną skuteczność kampanii

Poziom wiedzy merytorycznej wymagany od naszych konsultantów – w przypadku zaawansowanych działań, gdzie przy pozyskaniu leada wymagana jest szczegółowa wiedza o oferowanych produktach/usługach przed rozpoczęciem kampanii dedykowany zespół przechodzi szkolenia, rozmowy symulowane oraz przeprowadzane są dogłębne analizy tematu. Dzięki temu nasi zleceniodawcy mają pewność, że rozmowy będą przeprowadzone profesjonalnie, skutecznie i adekwatnie do specyfiki branży czy profilu usługobiorcy, a kampania leadowa, nie tylko umożliwi pozyskanie dużej liczby potencjalnych Klientów, a także dla sektora B2B będzie równocześnie działaniem promującym firmę.

Skuteczne tworzenie kampani leadowych

Naszą mocną stroną jest doświadczenie i dobrze obrana strategia w kampaniach leadowych realizowanych dla Klientów indywidualnych oraz w sektorze b2b. Priorytetem w prowadzeniu i zarządzaniu kampaniami leadowymi jest skuteczne zainteresowanie Twoim produktem/usługą jak największej liczby użytkowników o sprecyzowanym profilu zakupowym. Następnym etapem działań jest zachęcenie ich do podjęcia konkretnych kroków – najczęściej jest to dokonanie zakupu produktu lub usługi. Dzięki temu zyskujemy bazę danych potencjalnych klientów, którzy faktycznie są zainteresowani ofertą Klienta, do których warto kierować dalsze akcje marketingowe.

Dlaczego warto

Cele i korzyści

W procesie generowania leadów sprzedażowych głównym celem jest uzyskanie jak największej liczby zainteresowanych produktami lub usługami Klientów, o sprecyzowanym profilu, chętnych do podjęcia działań, a co za tym idzie zwiększenie sprzedaży. Najczęściej jest to zakup produktu lub usługi. Pozyskiwanie leadów może nie tylko diametralnie zwiększyć obroty firmy, ale także zwiększać świadomość marki w branży oraz internecie. Odpowiednia optymalizacja działań zarządzanie leadami pozwala na bieżąco weryfikować i aktualizować bazy danych biznesowych czy konsumenckich. Dzięki temu podjęte akcje telemarketingowe trafiają do osób zainteresowanych produktami lub usługami, a nie przypadkowych. Istnieje wiele metod, które zwiększą liczbę odbiorców w przygotowywanej bazie danych. Internet jest dynamicznie rozwijającym się liderem, ale czy na tyle skutecznym. Pozyskiwanie leadów drogą telemarketingową ma na celu nie tylko zwiększenie kanałów sprzedaży, ale także określone nawiązanie trwałej relacji i zdobycie zaufania z potencjalnym Klientem, dzięki przeprowadzanym rozmowom.

Pierwszy projekt

Jeśli zastanawiasz się jak po raz pierwszy zlecić projekt pozyskiwania Klientów dla Twoje firmy – napisz lub zadzwoń – nasi specjaliści poprowadzą proces organizacji w 6 krokach!

Gwarancja jakości

Stawiamy na komunikację i elastyczność! Nasze działania marketingowe nie kończą się na realizacji procesu. W trakcie przebiegu kampanii utrzymujemy stały kontakt (telekonferencje, korespondencja e-mail), gdzie rozmawiamy o Twoich obserwacjach, pierwszych wnioskach, zgodności wyników z założeniami. Jesteśmy w stanie najszybciej przemodelować pewne elementy skryptu i procesu, czy tak zarządzać kampanią, żeby przyniosła maksymalne korzyści (zwiększyła zasięg i współczynnik konwersji) – w procesie realizacji zlecenia oraz w ich kontynuacji.

Obsługiwane branże

W szczególności pomożemy:

Narzędzia i sposoby działania

Jako specjalistyczna firma outsourcingu usług call center oferujemy pozyskiwanie leadów sprzedażowych w formie telemarketingu. Poprzez sprecyzowane rozmowy telefoniczne lub wideokonferencje docieramy do nowych Klientów, tworząc listy dystrybucyjne dla naszych partnerów. Wspieramy firmy o różnym profilu i zasięgu działania. Doskonale znana nam sztuka komunikowania się i kontaktu oraz reguły biznesu pozwalają uzyskać maksymalny współczynnik konwersji (najczęściej dokonania zakupu), co przekłada się na rentowność dla naszych partnerów.

Jak generować leady sprzedażowe

Wiele firm, których działalność opiera się na sprzedaży towarów bądź usług zadaje sobie pytanie, jak generować leady sprzedażowe i czy to się opłaca? Pozyskiwanie leadów sprzedażowych drogą telemarketingu wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w branży, a także dostępu do szeregu niezbędnych narzędzi i zasobów znacznie ułatwiających procesy optymalizacji działań. Te narzędzia reklamowe pozwalają na przetwarzanie danych na temat leadów sprzedażowych, określenie na jakim etapie lejka sprzedażowego się znajdują oraz segmentację i tworzenie grup odbiorców na podstawie danych demograficznych oraz ich zainteresowań. Leady sprzedażowe to klucz do skutecznej i przynoszącej zyski sprzedaży. Jako doświadczona firma zrealizowaliśmy już mnóstwo kampanii, które pomogły naszym Klientom zaistnieć w branży. Wiemy, jak pozyskiwać Klientów – odpowiednia reklama, marketing B2B oraz zarządzanie leadami sprawiają, że sprzedaż staje się zwykłą formalnością.

linkedin facebook instagram